0_Спорт.ПорталФудбал

Челзи денес може да го отпушти Лампард

Раководството на Челзи одлучи да му врачи отказ на главниот тренер на тимот, пренесува „Телеграф“. Прекинот на соработката на „сините“ до тренерот може да биде објавена денес.

Лондон, 25 јануари 2021 (МИА) – Раководството на Челзи одлучи да му врачи отказ на главниот тренер на тимот, пренесува „Телеграф“. Прекинот на соработката на „сините“ до тренерот може да биде објавена денес.

Според изворот, управата на лондонскиот клуб е незадоволна од резултатите на тимот во тековната сезона на Премиер лигата. Исто така, играчите добија дополнителен слободен ден, иако Лампард претходно закажа тренинг во понеделник.

Челзи е на 9. место на табелата во Премиер лигата со 11 бода помалку од водечкиот Манчестер јунајтед.

Лампард го презеде тимот на 4 јуни 2019 година, потпишувајќи тригодишен договор. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close