0_Спорт.ПорталSport.SlajderСпортФудбал

Чеферин: Супер лига со двe екипи, Реал и Јувентус слободно нека играат секој ден 

Супер лигата, како што тврди Флорентино Перез, можеби постои, но во неа се само Реал Мадрид и Јувентус и двете екипи можат слободно да играат секој ден, изјави денеска претседателот на Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) Александар Чеферин.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close