0_Спорт.ПорталСпорт.СлајдерФудбал

Чеферин: Наесен фудбалот повторно ќе се игра пред полни стадиони

Завршницата на Лигата на шампиони покажа дека фудбалот и во услови на пандемија може да се игра во присуство на публика, а доколку истата слика се повтори и на ЕУРО2020, наесен стадионите повторно ќе можат да бидат исполнети со целиот капацитет, оцени денеска претседателот на УЕФА Александар Чеферин

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close