0_Спорт.ПорталSport.SlajderСпортФудбал

Чеферин: Фудбалерите кои би играле во затворената Супер лига ќе имаат забрана за СП и ЕП

Забрана за настап за своите репрезентации на светските и европските првенства ќе добијат фудбалерите кои евентуално би биле дел од најавената Супер лига од затворен тип, чие формирање синоќа го објавија 12 моќни европски клубови.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close