БалканБалкан.Портал

Чавушоглу: На Русија и го предложивме сирискиот модел за Нагорно-Карабах

Турција и предложи на Русија судирот во Нагорно-Карабах да се реши со веќе „испробан метод“, односно по примерот на сирискиот модел, изјави турскиот министер за надворешни работи Мевлут Чавушоглу.

Back to top button
Close
Close