Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Чавушоглу: Ги поддржуваме напорите на Русија за нов устав на Сирија

Шефот на турската дипломатија Мевлут Чавишоглу на денешната средба со рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров истакна дека Анкара е известена за напорите на Москва за изработка на нов устав на Сирија.

Back to top button
Close
Close