БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Чавушоглу: Амбасадата на Турција во Кабул ќе продолжи да работи

Шефот на турската дипломатѕија Мевљут Чавушоглу денеска изјави дека Амбасадата на Турција во Кабул ќе продолжи да работи и оти се преземени сите безбедносни мерки за турските дипломатски мисии во Авганистан, како и за нивниот персонал

Back to top button
Close
Close