0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderХроникаХроника.Портал

Чавков, Димитриев, Божиновски и Котевски сведочеа за „27 април“, судењето продолжува на 11 февруари

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година продолжува на 11 февруари, откако на денешното рочиште беа сослушани повеќе сведоци на одбраната. Повеќето сведоци, во својот исказ кажаа дека Александар Василевски Нинџа не бил во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ на 27 април 2017 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close