0_Магазин.ПорталАвтомобили

Чак Хоскин Jуниор: „Џип“ да престане да го користи името „Чeроки“

Матичната компанија на „Џип“ - „Стелантис“ во Амстердам, изјави дека името на возилото било „внимателно избрано и негувано со години во чест и слава“ на тој американски домороден народ, поради неговата благородност, херојството и гордоста.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close