0_Спорт.ПорталФудбал

Чаби Алонсо го продолжи договорот со Реал Сосиедад Б, беше објавено за негово можно пристигнување во Гладбах

Реал Сосиедад најави продолжување на договорот со тренерот на резервниот тим Чаби Алонсо.

Мадрид, 26 март 2021 (МИА) – Реал Сосиедад најави продолжување на договорот со тренерот на резервниот тим Чаби Алонсо.

Новиот договор е со важност до 2022 година.

Претходно беше објавено дека 39-годишниот фудбалски стручњак наскоро може да стане шеф на стручниот штаб на Борусија Менхенгладбах.

Реал Сосиедад Б е на 1. место во третата фудбалска дивизија во Шпанија. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close