Sport.SlajderОстанатоСпорт

Чајковски, наместо државната химна, за руските спортисти на ОИ во Токио и Пекинг

Концерт бр. 1 за пијано и оркестар од Петар Илич Чајковски, наместо државната химна, ќе биде интонирана во чест на руските спортисти, кои ќе се закитат со златен медал на летните Олимписки игри (ОИ) во Токио ова лето и на зимската Олимпијада, идната година во Пекинг, соопшти вечерва Рускиот олимписки комитет.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close