Свет

Централноафриканската Република има нова влада

Претседателот на Централноафриканската Република (ЦАР) Фаустин-Аранж Туадера денеска потпиша указ за составот на новата Влада на земјата, предводена од премиерот Анри-Мари Дондра. Ова го соопштија локалните медиуми, објавувајќи го документот потпишан од шефот на државата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close