Svet.SlajderСветСвет.Портал

Центарот на главниот град на Тунис во целосна блокада поради најавен протест

Полицијата има поставено барикади и кордони околу центарот на градот, бидејќи голем број луѓе се очекува да се соберат на осумгодишнината од убиството на познатиот политички активист Хотри Белаид, како и против полициските репресии.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close