Дописници МКДОпштество

Центар за еднакви можности „Бубамара“: Жените пак во позадина

Центарот за еднакви можности „Бубамара“ од Тетово преку соопштение до јавноста изразува загриженост околу положбата на жените на средбата на лидерите на Северна Македонија, Албанија и Србија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close