ЕвропаЕвропа.Портал

Цената на вакцината Спутник V ќе изнесува 21 евро за две дози

Руското Министерство за здравство ја одреди максималната цена на вакцината против коронавирусот Спутник V на 1.942 рубљи за две дози (21,5 евра), изјави денеска Алексеј Кузњецов, помошник министер за здравство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close