0_Sport,PortalFutbollSport.Slajder

Çelsi dëshiron ta angazhojë Nojerin

Çelsi në rradhët e veta e dëshiron portierin e Bajernit të Munihut, Manuel Nojer. 

Londër, 27 mars 2020 (MIA) – Çelsi në rradhët e veta e dëshiron portierin e Bajernit të Munihut, Manuel Nojer.

Nojer ka kontratë me Bajernin deri në vitin 2021, por nuk dëshiron ta vazhdojë.

Ekipi bavarez u ofron futbollistëve mbi 30 vjeçar vetëm kontrata njëvjeçare, madje edhe nëse janë legjenda të klubit si në rastin e Nojerit, i cili dëshiron kontratë disavjeçare.

Bajerni tanimë e kanë sjellur portierin Aleksandar Nibel, nga Shalke 04, dhe kështu kanë gjetur zëvendësim për Nojerin.

Çelsi dëshiron ta shesë Kepa Arizabalaga, i cili nuk i plotësoi pritjet si portier më i shtrenjtë i të gjitha kohërave. bsh/

Таг
Back to top button
Close
Close