0_Македонија.ПорталВидео изјаваОпштествоСкопје

Целосно обновени дрворедот и зеленилото на „Рузвелтова“

Во изминатиот период екипите на ЈП „Паркови и зеленило“ извршија целосно обновување на дрворедот и на зеленилото на „Рузвелтова“. Влегуваме со обновен и целосно заменет дрворед на црвени јасени кои се автентични растенија во скопската котлина и во самиот град Скопје, информира на денешната прес-конференција градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов.

Back to top button
Close
Close