0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Целосно ќе се забрани легализација на дивоградби во заштитените подрачја, вели Заев

Со новите измени на Законот за легализација се воведува целосна забрана за легализација во заштитените подрачја и националните паркови. Во претходната верзија се предвидуваше да има соодветно мислење од националните паркови. За жал граѓаните немаат доволно доверба и сега таму легализација нема, изјави премиерот Зоран Заев во гостувањето на телевизија „Клан“.

Back to top button
Close
Close