Општински вестиСкопје

Целосно е реконструирано детското игралиште на улица „Варшавска“ во Тафталиџе 1

Општина Карпош ги замени старите и дотраени реквизити со нови на детското игралиште на улица „Варшавска“ во населба Тафталиџе 1. Од Општината информираат дека потребата за обнова на оваа зона е од големо значење бидејќи ја користат деца кои живеат во околните куќи и згради.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close