0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Целосна ждрепка за баражот во ЕП 2020

Полуфиналните бараж дуели се играат на 26 март 2020 година, а финалните натпревари се пет дена подоцна - 31 март.

Нион, 22 ноември 2019 (МИА) – Откако стана јасно каков е евентуалниот пат на С.Македонија до завршницата на ЕП 2020, сега позната е и целосната ждрепка за баражот меѓу 16-те екипи кои ќе имаат шанса да се квалификуваат преку турнирот Лигата на нации.

Полуфиналните бараж дуели се играат на 26 март 2020 година, а финалните натпревари се пет дена подоцна – 31 март.

Ждрепката во Нион ги одреди како двојките од полуфиналето, така и потенцијалните домаќини на финалето.

Ждреб за полуфинале:

Лига А:

Полуфинале 1: Исланд – Романија
Полуфинале 2: Бугарија – Унгарија

Лига Б.

Полуфинале 1: Босна и Херцеговина – Северна Ирска
Полуфинале 2: Словачка – Ирска

Лига Ц
Полуфинале 1: Шкотска – Израел
Полуфинале 2: Норвешка – Србија

Лига Д

Полуфинале 1: Грузија – Белорусија
Полуфинале 2: Северна Македонија – Косово

Таг
Back to top button
Close
Close