0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Целодневни судири во Нагорно-Карабах, се бројат мртви на двете страни (видео)

Лидерот на Нагорно-Карабах, Араик Артјунијан, соопшти дека е почната мобилизацијата на сите граѓани над 18 години и дека е прогласена воена состојба во земјата. Тој додаде дека од утринава во судирите со азербејџанските војници се убиени 16 војници и има над 100 ранети.

Back to top button
Close
Close