0_Sport,PortalFutbollSport.Slajder

Çellsi e shet Ros Barklin, Njukasëll favorit për nënshkrimin e tij

Çellsi ka për qëllim ta shesë mesfushorin Ros Barkli, njofton "Gardian".

Londër, 10 qershor 2020 (MIA) – Çellsi ka për qëllim ta shesë mesfushorin Ros Barkli, njofton “Gardian”.

Klubi londinez është interesuar për mbrojtësin e Lesterit, Ben Çilvel, mesfushorin e Bajer Leverkuzenit, Kai Haverc dhe sulmuesin e RB Lajpcig, Timo Verner.

Siç thuhet, Çellsi dëshiron ta shesë Barklin për 15 milionë funta, ndërsa Njukasëll është favorit për nënshkrimin e lojtarit.

Barkli këtë sezon ka luajtur 20 ndeshje për Çellsin, ka shënuar 3 gola dhe ka bërë 4 asistime. bsh/

Таг
Back to top button
Close
Close