0_Sport,PortalFutboll

Çellsi do të shesë katër lojtarë

Çellsi dëshiron të shesë katër futbollistë që të mbledhë mjete për harxhimet e verës, publikoi "football.london".

Londër, 11 maj 2020 (MIA) – Çellsi dëshiron të shesë katër futbollistë që të mbledhë mjete për harxhimet e verës, publikoi “football.london”.

Sipas burimit, mbrojtësit Kurt Zuma dhe Emerson, mesfushori Ros Barkli dhe sulmuesi Miçu Batshuai, mund të largohen nga klubi. Londinezët shpresojnë se nga këto shitje do të fitojnë 130 milionë funta.

Pritet që Çellsi të tentojë t’i blejë sulmuesit Timo Verner nga Lajpcigu dhe Musa Dembele nga Lioni. bsh/

Таг
Back to top button
Close
Close