БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Целибаши ги повика младите да излезат на гласање, а од партиите побара мирна кампања и достоинствен изборен процес

Претседателот на Централната изборна комисија (ЦИК), Илирјан Челибаши, неколку дена пред 25 април, кога во Албанија се одржуваат парламентарните избори, ги повика младите да станат дел од изборниот процес, јави дописничката на МИА од Тирана.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close