0_Web_AktualeEvropëEvropë.PortalSvet.Slajder

CDU nesër e zgjedh trashëgimtarin e Merkelit

Unioni kristian-demokratik (CDU) e kancelares gjermane Angela Merkel nesër e zgjedh shefin e ri të partisë, ndërsa në garë për funksionin janë ish ministri për Mjedis Jetësor, Norbert Retgen, shefi i Klubit parlamentar të CDU-së në Bundestag, Fridrih Merc dhe kryeministri aktual i provincës së Rajna- Vestaflisë Veriore, Armin Lashet.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

Daniela Dimovska 075 284 502
Jovanka Jankoska 075 280 297
Vida Dimova 075 284 506
Back to top button
Close
Close