СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

ЦДЦ: Во САД за една недела вакцинирани 2,5 милиона лица

Американскиот Центар за контрола и превенција на заразни болести синоќа соопшти дека 2.589.125 лица во САД ја примиле првата доза од вакцината против коронавирус и дека до вчера наутро биле распределени вкупно 12.409.050 дози од вакцината низ целата земја.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close