0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

ЦДЦ ги предупреди Американците да не патуваат во голем број држави поради коронавирусот

Американскиот Центар за контрола и превенција на болести (ЦДЦ) ги предупреди американските граѓани да не патуваат во голем број земји поради зголемениот број заразени во тие држави, вклучувајќи ги Грција, Малта и Ирска.

Back to top button
Close
Close