Svet.SlajderСвет

ЦДЦ: До 19 декември во САД би можеле да починат 321.000 луѓе од последици од Ковид-19

Американскиот Центар за превенција на болестите (ЦДЦ) денеска соопшти дека до 19 декември ќе има 321.000 починати луѓе од последици од новиот коронавирус

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close