EvropëEvropë.PortalSvet.Slajder

Çavushollu në takim me Stoltenbergun: Uniteti dhe solidariteti në NATO duhet të përforcohen

Uniteti dhe solidariteti në kuadër të aleancës së NATO-s duhet të përforcohen në mënyrë plotësuese. Turqia po merr një rol kryesor dhe udhëheqës në mbrojtjen e Aleancës, shkroi ministri turk i Punëve të Jashtme, Mevlut Çavushollu në Tuiter pas takimit me sekretarin e përgjithshëm të NATO-s Jens Stoltenberg në Selinë e NATO-s në Bruksel.

Back to top button
Close
Close