0_Sport,PortalFutboll

Çavi shfaqi shpresën të kthehet në Barcelonë

Ish lojtari nga radhët e mesit të Barcelonës, Çavi Ernandez, i cili është trajner edhe i Al-Sadit të Katarit, foli për dëshirën e tij të kthehet në klubin katalonas.

Barcelonë, 30 mars 2020 (MIA) – Ish lojtari nga radhët e mesit të Barcelonës, Çavi Ernandez, i cili është trajner edhe i Al-Sadit të Katarit, foli për dëshirën e tij të kthehet në klubin katalonas.

“Dua të kthehem në Barcelonë dhe jam i emocionuar. Falë përvojës që e kam fituar, tani e shoh se mundem të kontribuojë në zhvillimin e ekipit. Thash qartë se e shoh vetin në projekt që do të ndërtohet prej zeros dhe në të cilin vendimi do të më mbetej mua. Do të doja të punojë me njerëz te të cilët kamë besim të plotë. Në dhomën e zhveshjes të ekipit nuk mund të ketë asnjë ‘lojtar toksik'”, deklaroi Çavi.

Pas dorëheqjes së Ernesto Valverde, ai refuzoi ta udhëheq ekipin me arsyetim se nuk është momenti i duhur për një gjë të tillë. sn/

Таг
Back to top button
Close
Close