Дескоска: Законите се донесени на потег Судскиот совет

  МВР работи на расчистување на случајот во Палас, Спасовски бара поголема одговорност од обвинителството

  Над четвртина од вработените во МВР се жени, но сеуште има разлики во систематизациската застапеност

  Законски се регулира употребата на електрични тротинети, земјава четврта во Европа што го прави тоа

  Видео

  Back to top button
  Close
  Close