Пакети

 • МИА Радиофлеш

  24 септември 2020  – Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров денеска оствари средба со новоименуваниот евроамбасадор…

  Повеќе
 • МИА Бриф 5+5

  24 септември 2020  Димитров до Гир: Уште еден европски пријател во вистински момент во очекување на почеток на преговорите со…

  Повеќе
 • МИА Флеш

  24 септември 2020  Скопје, 24 септември 2020 (МИА) – Претседателот на Собранието Талат Џафери, денеска имаше средба со новоименуваниот вонреден и…

  Повеќе
 • МИА Општински пул

  14:30/24 септември 2020  Скопје – Стационарот за вдомување кучиња скитници со кој ќе раководи новото ЈП „Лајка“, според нашите проценки,…

  Повеќе
 • МИА БИЗНИС 5+5

  14:30/24 септември 2020 Деспотовски на ЕУ конференција за иновации: Очекуваме ЕУ финансиски да го поддржи Регионалниот инвестициски фонд Медот и…

  Повеќе
 • МИА Радиофлеш

  24 септември 2020 – Министерот за здравство Венко Филипче денеска се сретна со шведската амбасадорка Кристин Форсгрен Бенгтсон. На средбата…

  Повеќе
 • МИА Бриф 5+5

  24 септември 2020 Судењето за тужбата на Заев против Николовски одложено за 20 ноември Рангелова ослободена од обвинението за „Насилство…

  Повеќе
 • МИА Флеш

  24 септември 2020 Скопје – Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери денеска во неговиот кабинет ќе го прими…

  Повеќе
 • МИА Општински пул

  24 септември 2020 Крива Паланка – Во Општина Кратово денеска ќе се одржи велоспиедско возење по повод одбележување на Европската недела…

  Повеќе
 • МИА Радиофлеш

  24 септември 2020 – Главната расправа по предметот познат како „Меѓународен сојуз“ што требаше да се одржи денеска во Кривичниот…

  Повеќе
Back to top button
Close
Close