МИА Бриф 5+5

 • МИА Бриф 5+5

  25 ноември 2022 Спасовски – Катинов: Високо оценети односите меѓу Сверна Македонија и Бугарија Цивули: Партиска комисија ќе работи на…

  Read More »
 • МИА Бриф 5+5

  25 ноември 2022 Приоритетите на претседавањето на земјава со ОБСЕ тема на средбата Османи – Агелер Петровска – Филипиду: Северна…

  Read More »
 • МИА Бриф 5+5

  25 ноември 2022 Претседателот Пендаровски ќе го додели признанието „Успешни млади“ за 2021 година Македонско-бугарската комисија за историски и образовни прашања…

  Read More »
 • МИА Бриф 5+5

  24 ноември 2022 Тупанчевски: Изборот на шеф во ОЈО ГОКК говори и за јавните обвинители Уставниот суд укина решение со…

  Read More »
 • МИА Бриф 5+5

  24 ноември 2022 Претседателот Пендаровски на конференција: Што по кризата – Иднината на Западен Балкан Ковачевски: За 20 дена АНБ…

  Read More »
 • МИА Бриф 5+5

  24 ноември 2022 Северна Македонија станува членка на Унијата за Медитеранот Маричиќ на средба со Могерини на „Колеџот на Европа“…

  Read More »
 • МИА Бриф 5+5

  23 ноември 2022 Претседателот Пендаровски се сретна со Килиан Вал, новиот шеф на Мисијата на ОБСЕ во Скопје Џафери се…

  Read More »
 • МИА Бриф 5+5

  23 ноември 2022 Судот му го продолжи куќниот притвор на лицето кое нападна новинарска екипа Директорот на АНБ Димовски денеска…

  Read More »
 • МИА Бриф 5+5

  23 ноември 2022 Министерот Спасовски на средба со неговиот австриски колега Герхард Карнер Делегација на Комисијата на надворешни работи и…

  Read More »
 • МИА Бриф 5+5

  22 ноември 2022 Маричиќ: Имаме добра основа на подготвеност, важно е да ја одржиме динамиката на процесот на преговори Министерот…

  Read More »
Back to top button
Close
Close