Пакети

 • МИА Општински пул

  26 октомври 2020 Кавадарци, 26 октомври 2020 (МИА) – Две групи пензионери во Кавадарци паралелно избираа раководство на пензионерско здружение.…

  Повеќе
 • МИА Бриф 5+5

  26 октомври 2020 Конкурс за изработка на истражувачки стории од областа на корупцијата и владеење на правото Спасовски: Полицијата ќе…

  Повеќе
 • МИА Флеш

  26 октомври 2020 Скопје – Премиерот Зоран Заев на својот фејсбук-профил напиша дека ја прифаќа препораката дадена во рамки на Меѓународната…

  Повеќе
 • МИА Општински пул

  26 октомври 2020 Тетово – Културно-уметничкото друштво „Џеладин Зеќири“ од Тетово вчера одржа традиционален есенски годишен концерт. Поради состојбата со…

  Повеќе
 • МИА Радиофлеш

  26 октомври 2020 – Работни групи од Северна Македонија и од Бугарија на дневна основа работат на надминување на разликите…

  Повеќе
 • МИА Бриф 5+5

  26 октомври 2020 Македонско-бугарски односи: С.Македонија нема територијални претензии, ниту пак има потреба од нов Договор Границите со Грција остануваат…

  Повеќе
 • МИА Флеш

  26 октомври 2020 Скопје – Во Собранието на Република Северна Македонија денеска се закажани седници на неколку собраниски комисии. Според информациите…

  Повеќе
 • МИА Бизнис 5+5

  26 октомври 2020 Ребалансот на Буџетот чека на усвојување во Собранието Стопанската комора на Македонија ќе одржи онлајн прес-конференција за…

  Повеќе
 • МИА Радиофлеш

  26 октомври 2020 – Заради технички зафати во дистрибутивната електромрежа денеска без струја во различни временски периоди ќе останат корисниците…

  Повеќе
 • МИА Бриф 5+5

  22 октомври 2020 Зимското сметање на времето почнува ноќта меѓу 24 и 25 октомври Три медицински сестри од ГАК позитивни…

  Повеќе
Back to top button
Close
Close