Заев: Концептот на Пендаровски е прогресивен и обединува, другиот е деструктивен и го дели народот

  Пендаровски: Концептот „Заедно“ ќе победи во вториот круг од претседателските избори на 5 мај

  Силјановска Давкова: Легитимитетот на власта извира од народот, а оваа власт го потроши за 2,5 години

  Мицкоски: Ги победивме, но нецелосно ги поразивме, затоа ни е потребна победа во вториот круг

  Видео

  Back to top button
  Close