0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Царовска за МИА: Со концепцијата градиме македонски систем за основно образование

Македонски систем за основно образование е она што се гради со Нацрт-концепцијата за основно образование, вели во видео интервју за МИА, министерката за образование Мила Царовска. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close