0_Македонија.ПорталОпштество

Царовска за барањето на НСОН: Репрезентативен синдикат за образование е СОНК

Министерството за образование и наука дискутира со СОНК кој е репрезентативен синдикат за образование според информација што ја имаме од Министерството за труд и социјална политика, одговори министерката Мила Царовска на новинарско прашање за барањето од Независниот синдикат за образование и наука (НСОН) за социјален дијалог со Министерството.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close