0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Царовска: За 18 отсто зголемен бројот на ученици кои следат онлајн настава

Од стартот на учебната година до денес за 18 проценти се зголеми бројот на ученици кои следат онлајн настава, соопшти денеска министерката за образование и наука, Мила Царовска.

Back to top button
Close
Close