0_Македонија.ПорталВидео изјаваОпштествоПолитика

Царовска: Во училиштето „Димитар Поп Георгиев Беровски“ целосно се имплементираат реформите за прво и четврто одделение

Во централното основно училиште „Димитар Поп Георгиев Беровски“ во општина Ѓорче Петров се имплeментираат реформите во програмите за прво и четврто одделение, а дигитализацијата се спроведува соодветно, истакна министерката за образование и наука Мила Царовска, која денеска беше во посета на ова училиште.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close