0_Македонија.ПорталОпштествоПолитика

Царовска во Охрид ќе посети две училишта во рамки на кампањата „Учи паметно, работи стручно“

Министерката за образование и наука Мила Царовска денеска во Охрид ќе ги посети училиштата „Ванчо Питошески“ и „Наум Охридски“. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close