0_Web_АктуелноДописници МКДОпштество

Царовска: Училиштата се подготвени за настава со физичко присуство

Сите училишта се подготвени за старт на учебната година на 1 септември. Ќе започнеме со физичко присуство и перманентно ќе ја следиме ситуацијата, изјави министерката за образование и наука Мила Царовска денеска во Прилеп каде изврши увид во реконструктивните зафати во гимназијата „Мирче Ацев“ и изградбата на спортската сала во основното училиште „Кире Гаврилоски-Јане“

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close