0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталВидео изјаваОпштествоПолитика

Царовска: Спремни ја започнуваме учебната година со физичко присуство, неопходна е одговорност од сите

Спремни ја започнуваме учебната година со физичко присуство. Но, би сакала да потенцирам дека е многу значајно секој поединец, кој што, во моментов е во некаква конекција со системот на образование да биде одговорен. Мала неодговорност може да донесе, одредени училишта да го променат моделот на функционирање, порача денеска министерката за образование, Мила Царовска, на прес-конференција во средното училиште „Никола Карев“ во Скопје по повод почетокот на новата учебна година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close