0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Царовска: Со воведувањето електронски учебници фаќаме чекор со државите со квалитетно образование

Новата концепција за образование која што скоро беше донесена и новите програми предвидуваат и современ концепт на учебници, односно воведување електронски учебници. Со новиот закон за учебници фаќаме чекор со државите со квалитетно образование, вели министерката за образование Мила Царовска.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close