0_Македонија.ПорталОпштество

Царовска: Со реформaта ќе ги поттикнеме учениците да размислуваат

Со новата концепција за првпат нудиме образование кое е инклузивно, со кое училиштата ќе станат места каде учениците ќе научат да учат, ќе постигнат личен развој и ќе ги поттикнеме да размислуваат и да носат заклучоци врз основа на анализа и факти. Со оваа образовна концепција ќе создадеме идни генерации кои ќе знаат да одговорат и да ги решаваат секојдневните предизвици, со знаењето стекнато во училиште, но и ќе знаат да одговорат на работните места кои допрва ќе се создаваат во иднината.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close