0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Царовска: Со новиот закон за наставници и стручни соработници ја гарантираме сигурноста на работните места 

Нашите наставници подолго време апелираа дека се неопходни драстични промени во воспитно – образовниот систем што ќе ја подобрат наставата, но и ќе ја подигнат мотивацијата за работа. Конечно се задоволни затоа што тие промени се случуваат преку еден плански и заеднички пристап на институциите на системот со сите засегнати страни. Согласно тековните активности и најавените новини од септември, нивните очекувања се со стартот на новата учебна година сликата во училиштата да почне значително да се менува.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close