0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштество

Царовска: Со нови дуални паралелки во Велес обезбедуваме кадар баран од компаниите

Министерката за образование и наука Мила Царовска денеска, како дел од отворените денови на кампањата „Учи паметно, работи стручно“, ги посети двете средни стручни училишта „Коле Неделковски“ и „Димитрија Чуповски“ во Велес каде од септември се отвораат нови паралелки со струки барани од компаниите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close