0_Македонија.ПорталОпштински вестиСкопје

Царовска, Шкријељ и Богоев ќе ја посетат градинката во Бардовци

Вицепремиерката задолжена за економски прашања Мила Царовска, дополнителната заменик-министерка за труд и социјална политика Санела Шкријељ и градоначалникот на Општина Карпош Стефан Богоев денеска ќе остварат работна посета на градинката во Бардовци.

Скопје, 24 јуни 2020 (МИА) – Вицепремиерката задолжена за економски прашања Мила Царовска, дополнителната заменик-министерка за труд и социјална политика Санела Шкријељ и градоначалникот на Општина Карпош Стефан Богоев денеска ќе остварат работна посета на градинката во Бардовци.

Како што соопшти Општина Карпош, по обиколката на градинката „Виножито“, која е клон на ЈОУДГ „Распеана младост“, предвидени се изјави за медиуми. мд/са/

Back to top button
Close
Close