0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Царовска: Реформите во образованието се однесуваат за сите училишта, за пет до шест години ќе имаме посовремено образование

Министерката за образование, Мила Царовска истакна дека новите реформи во образованието се однесуваат за сите училишта во државата, дури и за оние најруралните. Таа појасни дека доколку се работи секој ден континуирано, за пет до шест години ќе имаме подобро и посовремено образование од ова што е денес.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close