0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштествоПолитика

Царовска: Реформата не смее да се поврзува со надворешно политичко прашање

Реформата во основното образование никако не смее да се поврзува со надворешно политичко прашање, изјави вечерва министерката за образование и наука Мила Царовска.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close