0_Македонија.ПорталОпштество

Царовска: Работната група МОН-МЛАДИ учествува во креирање на успешни младински политики

Министерката за образование и наука Мила Царовска денеска учествуваше на онлајн состанок на работната група МОН-МЛАДИ, на кој беше усвоен деловникот за работа и беше избран претседавач.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close